veiling / Veiling 21, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw
[508] [509] [510] [511] [512]
kavel: 510 verkocht € 850.00

[Botanie. Hyacinten] Des jacintes, de leur anatomie, reproduction et culture.

[Door M.H. Marquis de Saint Simon (1720-1799)]. Amsterdam, zonder uitgever (gedrukt door Claas Eel), 1768, 164,(4),15 ("Catalogue des jacintes connues en 1767") p., met gegraveerd titelvignet door J. van Hiltrop en 10 uitslaande platen door Jacob van Schley, later half kalfsleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje, 4to.
Hier en daar wat roestvlekkig, de band met kleine gebreken. Zeer goed exemplaar met zeer brede marge (op groot papier?). Zeldzaam. "De belangrijkste aan de Hyacint gewijde monografie (...). Lange tijd is dit boek de voornaamste bron van inlichtingen over de Hyacintenteelt gebleven (...)." (Krelage p. 612 en verder). De catalogus van hyacintensoorten aan het einde somt ca. 2000 soorten op.