[656] [657] [658] [659] [660]
kavel: 658 verkocht € 80.00

Het Mirakel van Amsterdam

Convoluut van 16 werken m.b.t. het Mirakel van Amsterdam.
(1) Willem van Hildegaersberch en zijn gedicht: van den Sacreamente van Aemsterdam. A.J. Pluym, 's Gravenhage, A.P. van Langenhuysen, 1845. 33 p.; (2) Echt protestantsche tegenzang op het lied bij het vijfde eeuwfeest van het Mirakel van Amsterdam. Uitg. ten voordeele v.d. algemeene armen van Amsterdam, G. Portielje, 1845; (3) Twee predikatiën op den Jaarlyschen gedenkdag van het wonder der Heilige stede, gedaan binnen Amsteldam, J.N., Amsteldam, Theodorus Crajenschot, 1750. 60 p.; (4) Predicatie, t.g.v. den vier honderd en negen-en-dertigsten gedenkdag van Amstels Wonder, Joannes Gerardus Moolenaer, Amsterdam, gedrukt voor Rekening der Uitgeever, 1785. 46 p.; (5) Verklaring van het H. Avondmaal, naar en volgens de H. Schrift, Cornelius Honius. Amsterdam, J. Tak, z.d., 24 p.; (6) Het Feest der dwaasheid gevierd op het vijfde eeuwgetijde van het Mirakel te Amsterdam van 5 tot 12 maart 1845. Dichterlijke Uitboezeming door J.P.H., Amsterdam, J. Tak. 15 p.; (7) Lied op het vijfde eeuwfeest van het Mirakel van Amsterdam 5-12 maart 1845. Amsterdam, A. Gosling e.a., z.d. 6 p.; (8) Het Mirakel van Amsterdam in 1345 verhaald en toegelicht door H. van Lottom. Amsterdam, A. Gosling e.a., 1845. 32 p.; (9) Van den sacramente van Aemsterdam; gedicht van Willem van Hillegaersberch. Met ophelderende aanteekeningen uitgegeven door P. Leendertz, Wz. Sneek, J.F. van Druten, 1845. 30 p.; (10) De processie van het H. Sacrament van Mirakel. Wandschildering van A.J. Derkinderen. Bussum, z.u., 1889. 10 p.; (11) Liederen t.g.v. het vijfenhalve Eeuwfeest van het Mirakel van Amsterdam 13-20 Maart 1895. C.F. van Steijn, Amsterdam. 15 p.; (12) Het wonder der eilige Stede van Amsterdam. W. Zuidema, G. van der Hoogt, Amsterdam, 1900. 34 p.; (13) De Stille omgang ter vereering van het H.H. sacrament van Mirakel. Leonardus v.d. Broeke, 9e dr., Gezelschap van den stillen omgang, Amsterdam, 1917. 32 p.; (14) Het Heilig sacrament van Mirakel. C. de Groot, de Tijd, 1945. 31 p.; (15) De "Mirakelkist' en de traditie. Een bijdrage tot de geschiedenis van het kerkelijk Oud-Amsterdam. J.F.M. Sterck. Met een afbeelding. C. L. van Langenhuysen, Amsterdam, 1896. 62 p.; (16) Amstelodamum Sacrum. Het Mirakel der H. Stede. Kerkelijke Geschiedenis voor 1578 en later. C.L. van Langenhuysen, 1895. 33 p. Alle bij elkaar gebonden in moderne linnen band. Her en der met restauraties, ex-bibl. (stempel) Amsterdamsche Kring 1884.