[683] [684] [685] [686] [687]
kavel: 685 verkocht € 750.00

Hand-Vesten. Privilegien, Handelingen, Costuymen ende Willekeuren

der Stadt Aemstelredam. Mitsgaders: Hoorn, Enchuysen, Edam, Monickedam, Waterlandt, Wesop, Muyden ende Naerden, metten aencleven van dien. Alsmede Zee ende Scheeps-Rechten van Wisbuy ende de oude Hanse-steden etc. [Amsterdam], 1624. [Het hoofdstuk over het Zeerecht met apart titelblad en drukkersvignet]. 4 delen in een band. Het tweede deel met: Han[t]vesten ende Privilegien van Monnickendam ende Waterlandt. Het derde deel met: Han[t]vesten ende Privilegien van Weesp, Muyden en Naerden. Het vierde deel met: Repertorium van alle die Placcaten, Octroyen, Ordonnancien, Acten ende andere minimenten, staende gheregistreert inde Memoriael-Boecken s Hofs van Hollandt; alle delen 1624.
Klein folio, perkament, 4x titelblad, frontispice met titel en o.a. Wapen van Amsterdam, (16),(4),(56),380; (4),28; (4),48 en 112,(10) pp., een plattegrond van Amsterdam in vogelvlucht met legenda, de tekst in twee kolommen. Ex libris, achterin (water)vlekken, laatste blad van register met restauratie, slordige band.
Zeer interessante verzameling rechten enz. van Amsterdam en omliggende plaatsen uit het eerste kwart van de 17e eeuw, incl. het hoofdstuk over maritiem recht (Zee-Rechten tot Wisbuy).