[808] [809] [810] [811] [812]
kavel: 810 verkocht € 90.00

[Afrika] 4 titels: (1) Narrative of the operations and recent discoveries

within the pyramids, temples, tombs and excavations, in Egypt and Nubia; and of a journey to the coast of the Red Sea, in search of ancient Berenice; and another to the oasis of Jupiter Ammon. By G. Belzoni. Brussel, H. Remy, 1835, (2),XXI,(1),455 p., contemporain halfleer met vergulde, geribde rug.
Met "preface to the second edition". De Italiaan Giovanni Battista Belzoni (1778-1823) is een van de belangrijkste figuren voor de ontdekking van tempels en graven in het Oude Egypte. Hij wordt beschouwd als de algemene voorloper van de egyptologie en heeft ervoor gezorgd dat het Oude Egypte enorme bekendheid kreeg in het Westen (Wikipedia); (2) A travers le Zanguebar. Voyage dans l'Oudoé, l'Ouzigoua, l'Oukwèré, l'Oukami et l'Ousagar par les pp. Baur et L Roy. Tours, A. Mame et Fils, 1886, 358 p., met kaart en 45 houtgegraveerde illustraties (vrijwel alle over de volledige pagina), oorspronkelijk verguld en gedecoreerd linnen, alles sneden verguld, 4to. Sporen van verwijderd ex libris op binnenzijde voorplat; stukje aan onderzijde rugstrip losgaand. En met nog 2 andere. (totaal 4)