[809] [810] [811] [812] [813]
kavel: 811 verkocht € 1200.00

[China. Kircher] La Chine d'Athanase Kirchere

de la Compagnie de Jesus, illustrée de plusieurs monuments tant sacrés que profanes, et de quantité de recherchés de la nature & de l'art (...). Avec un dictionaire Chinois & François, lequel est tres-rare, & qui n'a pas encores paru au jour. Traduit par F.S. Dalquié. Amsterdam, Jean Jansson à Waesberge, & les heritiers d'Elizée Weyerstraet, 1670, (16),367,(12) p., met de volgende gravures: frontispice, portret, dubbelp. kaart van China, groot uitslaande kaart van Zuidoost-Azië, 14 platen (w.v. 2 uitslaand), 1 groot uitslaande plaat met talloze karakters en 7 platen met facsimile tekst, 42 half-pagina illustraties en 18 kleinere illustraties met symbolen/ karakter, verder een aantal grote houtsnede karakters in de tekst, contemporain verguld kalfsleer, folio.
Hier en daar wat roestvlekkig/ gebruind, marginale watervlekjes aan het eind. De band is zeer vakkundig voorzien van een nieuwe rug (met gebruikmaking van de oude rugstrip) en nieuwe hoeken van platten. Eerste Franse editie. De eerste editie (in het Latijn o.d.t. China monumentis) verscheen in 1667 en de eerste Nederlandse editie (Toonneel van China) in 1668, beide edities bij dezelfde uitgevers als onze Franse uitgave (en bij J. van Meurs). Standaardwerk, met interessante commentaren betreffende religie, talen, topografie, archeologie, natuurlijke historie etc. De Nederlandse editie was opgedragen aan de kopstukken van de VOC, deze Franse editie aan Marquis de Louvois et de Courtanau.