[1400] [1401] [1402]
kavel: 1400 verkocht € 100.00

Fotoverzameling van de bankier, sportman en kunstenaar Johan Hendrik Pootjes (1882-1944)

(1) "Foto's uit Indië van Joh. H. Pootjes III". Boekje met meer dan 60 vooroorlogse, voornamelijk ingeplakte maar deels los ingestoken foto's, ca. 6 x 8 tot 15 x 20 cm., deels met bijschriften of opschriften op keerzijde, oorspronkelijk halflinnen met titeletiket op voorplat en etiketje van Louis Lorjé goedkope kantoorboekhandel (Amsterdam) op binnenzijde voorplat, 20,5 x 17 cm.
De uiterst veelzijdige, welgestelde en vrijgevige Johan Hendrik Pootjes was vicepresident van de Nederlandsch Oost-Indische Escompto Maatschappij, één van de drie grootste banken in Nederlands-Indië. Daarnaast was hij een uitstekend en veelbekroond sporter in diverse disciplines en productief schilder en tekenaar. In dit interessante fotoboekje zijn vele groepsfoto's opgenomen van Pootjes en mede-Nederlanders en van Indonesiërs, en veel foto's van gebouwen. Enkele bijschriften: "Het opperhoofd Dongie omringd door zijn getrouwen"; (Bij een ingeplakte tekening): "Chineesch Koopman. Zo één heb ik er met mijn fiets omver gereden"; "1 Bengalees 3 Chineesen en 4 Klingaleezen."; "Ben ik. Aan het strand v. Perboeangan Sumatra's O.K. 1/12 '18 Joop" (groepsportret); "Kaban Djahé. Wahaale de 'Piccolo'van ons huis Wilhelminastraat no. 20"; "Wilhelminastraat 20. De auto is niet van ons 18/3 '17"; "De Medansche Kalverstraat onder water"; "Bataksche dans"; (2) "Schuttersmaaltijd". Ingelijste foto, 17 x 23 cm., getiteld in rood krijt en met onderschrift in potlood: ""H.U.P." Batavia 1.3. '28. aan ons eerelid: Joh. H. Pootjes", met adres van de fotograaf Van Felde, Weltevreden, Java. En met nog 7 andere foto's, voornamelijk groepsportretten (3x op groot formaat en opgezet op karton).