[1400] [1401] [1402] [1403] [1404]
kavel: 1402 verkocht € 440.00

[Boekbanden] Willy Deffke (ca. 1900). Portfolio met rijk gebatikte decoratie,

platten vervaardigd uit perkament over karton met leren rug, het voorplat met prachtig rijk gebatikt en van gouden bloempjes en cirkeltjes voorzien motief benevens de korte titel van de inhoud, het achterplat eenvoudiger bedrukt en met goudgeletterde signatuur "Willy Deffke", groot folio (48 x 36 cm.).
Voorplat losgaand vanwege het gescheurde, uitgedroogde leer van de rug; platten oorspronkelijk voorzien van 8 bindlinten, nu alle ontbrekend. Prachtig ontworpen portfolio, werk van Willy Deffke is bovendien bijzonder zeldzaam. In Onze Kunst deel XIV, juli-december 1908 worden een gebatikte band en een gebatikt portfolio van Deffke opgevoerd, waarbij ook een uitleg over de speciale schellak-batik techniek die nodig is om perkament te decoreren.

Inhoud: Indonesian Art. Selected specimens of ancient and modern art and handwork from the Dutch Indian archipelago by C.M. Pleyte. Den Haag, M. Nijhoff, 1901, 60 p., met 25 platen, losbladig als uitgegeven, groot folio. De PiCarta-beschrijvingen (2x) spreken abusievelijk van slechts 18 tekstp. en V platen. Het werk werd oorspronkelijk opgesteld voor de koloniale expositie in het Nederlands paviljoen op de wereldtentoonstelling van 1900 te Parijs. De uitgeversporfolio van dit betrekkelijk zeldzame werk is van goudgeletterd geel linnen. Hier en daar wat roestvlekkig, enkele tekstbladen met scheurtjes/ vouwen.