[1408] [1409] [1410] [1411] [1412]
kavel: 1410 verkocht € 130.00

Acht manuscripten: (1-5) Set van 5 (geheime) manuscript missiven "Aan den Raad van Indië"

"om met terugzending te dienen van Consideratien en Adviea", alle in de vorm van een folio-formaat bifolium met voorgedrukte gegevens en verder met de hand ingevuld, gedateerd 1 oktober 1836 tot 10 november 1838, 3x met extra bifolia met aanvullende tekst (hier en daar gerafeld en/ of wat gebruind).
Interessante officiële, gesigneerde stukken, waarbij de twee stukken van 1 oktober en 5 oktober 1836 in pen zijn gekwalificeerd als "Geheim". Deze stukken gaan over de eventuele vervanging bij overlijden van de "plotseling zoodanig ongesteld geworden " Panembahan van Pamakadang. Het stuk gedateerd 6 april 1837 is getiteld "Missive Resident van Djocjacarta (...) ter goedkeuring aanbiedende eenige kontakten voor den inhuur van landen aldaar". Het stuk van 1 maart 1837 "Missive Directeur Generaal van Financien" handelt over een autorisatie van grote geldbedragen voor de Factorij der Nederlandsche Handelmaatschappij. Het stuk gedateerd 11 november 1837 is met 16 beschreven pagina's veruit het meest uitgebreid. Dit stuk heeft een lange samenvattende titel en handelt over "Misbruiken en bezwaren op de bevolking drukkende, onder anderen tengevolge van een voortdurend verblijf van des Residents gezin in de Passangrahan te Palje; en deszelfs herhaalde reizen aldaar". Toegevoegd: (6) een brief aan Amsterdamse directie van de Factorij der Nederlandsche Handelmaatschappij Batavia, gedateerd 5 december 1854, waarin Joannes Tideman en twee anderen van het Nederlandsch Zendeling genootschap om drie geldwissels vragen; (7) een "Extract uit de notulen van (...) in Rade van India", gedateerd 19 juni 1742; (8) een volledig uit elkaar vallend stukje m.b.t. de vrijmetselaars "Loge de Vergenoeging" te Curaçao, verzonden vanuit Soerabaja. (totaal 8)