veiling / Veiling 22 Deel II. Strips en originelen, Aziatica, Subcultuur, Erotica en Fine Arts dl. I / 1614-1749 Fine arts: 20ste eeuw
[1620] [1621] [1622] [1623] [1624]
kavel: 1622 verkocht € 14000.00

[Archief Wim Beeren] "Kunstenaars per mapje".

Archiefdoos gevuld met 23 foto-verzamelmapjes met titels als "Foto's Op Losse Schroeven-periode", "Dibbets", "G. Dekkers", "Smithson", "Heizer", "W. de Maria", "G. Schum land art", "Hans Koetsier", "Oppenheim", "R. Long", "D. Nuebler", "G. Kuehn", "Long bruikleen M. Visser", "Prini", "Boezem", "Anselmo", "Magazijn Hoeb Bern", "Icaro", "G. van Elk", "Sonnier", "M. Buthe", "M. Merz" en "Algemeen".
Prachtige verzameldoos van de oud-conservator van het Stedelijk Museum en Boymans- van Beuningen, Wim Beeren. In de mapjes zijn honderden zwart-witte (pers)foto's geordend op kunstenaar, destijds allemaal pioniers op een bepaald gebied en daarom interessant voor Beeren. De foto's van de kunstenaar Prini zijn voorzien van opschriften in blauwe (1x zwarte) viltstift en daarmee kunstwerken in zichzelf geworden. Van Marinus Boezem, Richard Long, Dennis Oppenheim, G. Schum, Walter de Maria, Bob Smithson, Jan Dibbets, Mike Heizer en Barry Flanagan zijn intrigerende en vermoedelijk zeer zeldzame uniforme fotoboekjes uit ca. 1969 opgenomen, met biografische informatie over de kunstenaar, zoals individuele en groepstentoonstellingen en telkens enkele "Photographs of the original TV film" weergegeven als televisie-screenshot. In het mapje gewijd aan Walter de Maria bevindt zich een brief in pen uit 1985 gericht aan "Dear Wim".