U bent niet ingelogd inloggen of aanmelden.
mijn biedingen - 0 - of favorieten - 0 -

Aankomende Veiling - open voor biedingen -

Resultaten

Resultaten

veiling / Veiling 22 Deel II. Strips en originelen, Aziatica, Subcultuur, Erotica en Fine Arts dl. I / 1614-1749 Fine arts: 20ste eeuw
[1619] [1620] [1621] [1622] [1623]
kavel: 1621 verkocht € 1000.00

[Archief Wim Beeren] "Tentoonstellingen - Duchamp - Nauman."

[In latere hand:] - "En verschillende waardevolle dingen." Archiefdoos gevuld met meer dan 20 mapjes van zeer verschillende dikte, met titels als "Nauman", "Marcel Duchamp", "W.A.L. Beeren Nederlandse Kunst Nederlandse Collecties", "Feitelijke museale waarde" [van de items op de tentoonstelling "Op Losse schroeven" (1969)] en "Sonsbeek '71", maar grotendeels zonder titel.
Zeer interessante archiefdoos, waarbij vooral het later toegevoegde, aanvullende opschrift op de doos de lading dekt. In de map met opschrift Nauman bevinden zich bijvoorbeeld niet alleen zaken gerelateerd aan Bruce Nauman maar ook: Joseph Beuys en Nam June Paik, Fandangos. The most important Art & Scandal Newspaper in the whole world, nummer 7 (Maastricht, 1976); een mapje met items gerelateerd aan Robert Morris zoals persfoto's en "Continuous Project Altered Daily" (leporello met 12 foto's, 1969); een mapje met items i.v.m. de tentoonstelling "Lijfelijk" (Instituut voor Kunstgeschiedenis Groningen, 1974). In een ander mapje bevindt zich een tentoonstellingscatalogus van Enzo Cucchi uit 1985, met opdracht van de kunstenaar aan Wim Beeren en de envelop waarin Cucchi de catalogus aan Beeren vanuit Italië toezond. Zeer interessant is de lijst met de "feitelijke museale waarde" van de tentoonstelling Op Losse Schroeven, die werd gehouden in het Stedelijk Museum en aansluitend in Museum Folkwang in 1969. Taxaties - naar huidige standaard lachwekkend laag - van kunstwerken van o.a. Carl Andre, Joseph Beuys, Bill Bollinger, Pier Paolo Calzolari, Jan Dibbets, Ger van Elk, Barry Flanagan, Mike Heizer, Douglas Huebler, Jannis Kounellis, Walter de Marin, Mario Merz, Marisa Merz, Bruce Nauman, Dennis Oppenheim, Panamarenko, Richard Serra en Robert Smithson; verder een tentoonstellingscatalogus van Kounellis in Galleria Sperone (Turijn, 1968), een ansichtkaartje met groeten aan W.A.L. Beeren door Willem de Ridder en het exemplaar van H. de Vries van Maandschrift De Driehoek van 10 januari 1926. De map met etiket "Nederlandse Kunst Nederlandse Collecties" bevat correspondentie (o.a. gelukwensen etc. i.v.m. verlaten oude functie/ beginnen nieuwe baan), o.a. brieven/ kaartjes van Pluto Piontek, Stichting Karel Appel Foundation, de Minister van Cultuur, Rudi Fucks (ansichtkaart), Sheila Hicks (ansichtkaart), "A van Garde", Bibeb, George Strasser, Anton van Beek, Pierre Soulages, Jerry Allen, Agnes en Frits Becht, G. Lemmens en Flanagan. Ook met twee tentoonstellingscatalogi van Barnett Newman.
  Highslide JS   Highslide JS   Highslide JS   Highslide JS   Highslide JS   Highslide JS   Highslide JS   Highslide JS   Highslide JS   Highslide JS