veiling / Veiling 22 Deel II. Strips en originelen, Aziatica, Subcultuur, Erotica en Fine Arts dl. I / 1614-1749 Fine arts: 20ste eeuw
[1615] [1616] [1617] [1618] [1619]
kavel: 1617 verkocht € 2800.00

[Archief Wim Beeren] "Foto's - kunstenaars - tentoonstellingen."

Archiefdoos met 15 mappen/ mapjes van zeer verschillende dikte, met honderden (pers)foto's en vele andere zaken, deels met titels als "Christo", "Vito Acconci" (12 foto's en een tentoonstellingscatalogus), "Foto's onbekend diversen", "Losse zaken divers", "Ed Kiënder", "Koningshuis" (rond een expositie Nieuwe Realisten), "Energieën Robert Wilson", "Wim T. Schippers" en "Lindow/ Borlat joint actions" (fotokopie van programma's van performances).
Leuke, diverse verzameling. In de map "Losse zaken divers" bevinden zich o.a. een uitnodigingskaart met in potlood gesigneerde zeefdruk door Wessel Couzijn, een collage met tekeningen met de titel "Nieuwe Realisten" en de flyer "Kill pop-art!! Robot-operas (N.J. Paik)" (1964) [zie onze vorige veiling]. De map "Christo" bevat gesigneerde documentatie voor het project "Valley Curtain" op briefpapier van de "Valley Curtain Corporation", alsmede vele persfoto's door Schunk-Kender van het gerealiseerde gigantische project en foto's van andere kunstwerken door Christo. De map met de titel "Foto's onbekend diversen" bevat meer dan 70 foto's in kleur en zwart-wit, o.a. met fotografen-stempel van Philip Mechanicus en Jean Dubout, o.a. van feestelijke gelegenheden en van kunstwerken van Claes Oldenburg, Panamarenko, Emilio Prini (diverse projecten, met aantekeningen), Zorio, etc. Verder is er een mapje met meer dan 70 zwart-witfoto's gerelateerd aan het directeurschap van Wim Beeren van Boymans-Van Beuningen.