veiling / Veiling 22 Deel II. Strips en originelen, Aziatica, Subcultuur, Erotica en Fine Arts dl. I / 1759-1807 Fine arts: 20ste-eeuwse grafische werken (lithografie, etsen etc.) deel I
[1765] [1766] [1767] [1768] [1769]
kavel: 1767 € 70 - € 140

9 tekeningen: (1) Johannes Embrosius van de Wetering de Rooy (1877-1972). (Mansportret).

Tekening in zwart krijt, 51,5 x 45 cm., gesigneerd rechts onder (kleine defectjes).
Sterk en vroeg portret, met gesigneerde opdracht op de keerzijde: "Aan Mej. Marie Egmond (...) Enkhuizen door J.E. v.d. Wetering de Rooy September 1900"; (2) Hendrik Albert van Trigt (1829-1899). "Völuspa" (Waarzegster uit de Edda). Grote tekening in zwart krijt, bladmaat 63 x 46,5 cm., gesigneerd links onder, getiteld midden onder en met tekst in de bovenhoeken (opgeplakt); (3) Germ de Jong (1886-1967). (Mansportret). Tekening in zwart en gekleurd krijt, bladmaat 66,5 x 51 cm., gesigneerd en gedateerd 1919 links onder. Enigszins vergeeld, marginale scheurtjes. En met nog 6 diverse andere tekeningen door Jan van Herwijnen (portret van Bart v. Panthaleon, 1957), Arjen Baars, Harry Lips (paling), Herbert van de Poll, Theo van de Vathorst en Theo van der Horst. (totaal 9)