[232] [233] [234] [235] [236]
kavel: 234 € 350 - € 700

[Pierre Bonnard] Simili. Trois actes par Claude Roger-Marx.

Gravures de Pierre Bonnard. Gedrukt in 1930 door R. Coulouma in Argenteuil voor Au Sans Pareil te Parijs (platen gedrukt door M. Vernant), oplage 310 en enkele exemplaren (dit is nummer XXIX, één van 30 exemplaren op vergé d'Arches met twee extra suites van de illustraties), (6),126,(3) p., met 7 originele etsen door Bonnard, het hoofdwerk, de twee extra suites op Japans en Van Gelder en het oorspronkelijk omslag (gebruind) samen privé gebonden in halfleer, bovensnede verguld.
Binnenscharnier kwetsbaar, het leer is wat geschaafd en verkleurd en het papier van de band is wat bobbelig. Gesigneerd door de uitgever René Hilsum (1895-1990) in het colofon. Au Sans Pareil werd gesticht door Hilsum in 1919, hij was vriend van André Breton en de eerste uitgever van de surrealisten en van de dadaïsten. In 1936 stopte Au Sans Pareil met uitgeven. Toegevoegd: André Breton. Le surréalisme et la peinture (...) (1945). (totaal 2)