650-697 Amsterdam

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 689] [690 - 697]
kavel: 660
Amsterdams Stadhuis
-11 prenten van het stadhuis in kopergravure (sommige dubbel), een decorstukje van het stadhuis (31 x 43 cm.) gekleurd, met doorschijnende ramen in tegenlicht en een grote plattegrond van de 1e verdieping (50 x 60 cm.). Voornamelijk 17e en 18e eeuw.-

verkocht € 110.00
kavel: 661
Amsterdamse kerken en kloosters
-Ca. 30 prenten van Amsterdamse kerken, interieurs en plattegronden en ca. 50 prenten van Amsterdamse kloosters, alle in kopergravure, verschillende formaten en meerdere dubbel. 17e en 18e eeuw.-
€ 80 - € 160
kavel: 662
[Amsterdamse gebouwen] Commelin, Wagenaar, Fouquet
-Ca. 40 prenten (Commelin, Wagenaar e.a.) van Amsterdamse gebouwen en torens in kopergravure, meerdere dubbel, incidenteel een scheurtje en inclusief 4 mooie en grote Fouquet-prenten van de Botermarkt, de Gasthuyskerk, het Brantzen-Rus hofje en het gezicht na de Weesperpoort met Frans en Nederlands onderschrift. 17e en 18e eeuw. Gekocht als bezichtigd met alle feilen.-

verkocht € 80.00
kavel: 663
[Amsterdamse gebouwen] Commelin, Wagenaar, Schenk
-Ca. 60 prenten (Commelin, Wagenaar e.a.) van Amsterdamse gebouwen en torens, meerdere dubbel, meest in kopergravure, incidenteel een scheurtje en inclusief 9 fraaie prenten van Pieter Schenk met Latijns en Nederlands onderschrift. Voorn. 17e en 18e eeuw. Gekocht als bezichtigd met alle feilen.-

verkocht € 100.00
kavel: 664
Feesten, programma's, bekendmakingen, kermissen enz.
-In documenten, foto's en prenten van o.a. De Kroningsfeesten van 1898 (3x foto), een grote kopergravure van het monument voor het Volksfeest (...) 1795; een aantal kermiswensen, een artikel over de Amsterdamse Kermis door J.W. Kirchner met handgekleurd kop- en sluitvignet en een handgekleurde toneeldecor-gravure uit de Bruiloft van Kloris en Roosje met kl. besch. buiten het prentbeeld. Voorn. 19e-eeuws.-

verkocht € 140.00
kavel: 665
Nieuwjaarswensen Amsterdam
-19 nieuwjaarswensen van diverse beroepsgroepen aan de Amsterdamse burgers. Veelal in eenkleurendruk met geïllustreerde bordure. Enkele in kopergravure, de meeste in staalgravure en druk en toegevoegd: een wens van "Barend aan zijne lieve ouders" in hs. op een geïllustreerde en handgekleurde kopergravure.-

verkocht € 80.00
kavel: 666
[Beurs Amsterdam] Ets Poortenaar
-Beursplein 1-3. Originele vroeg 20e-eeuwse ets op groot formaat. 49 x 63,5 cm., blad 56 x 74 cm. Gesigneerd in de plaat en met potlood r.o. nr. 15/100.-

verkocht € 60.00
kavel: 667
[Etsen Poortenaar] De bouw van de vernieuwde Westertoegang
-De Westertoegang is de naam voor het water in het verlengde van het Singel dat ten westen van het Centraal Station uitmondt in het IJ. 2 originele vroeg-20e-eeuwse etsen op groot formaat. 49 x 63,5 cm., de bladen 65 x 90 cm. Deze etsen dateren uit 1906-08. Krachtige drukken. Gesigneerd met potlood r.o. nr. 12/20 en nr. 18/20.-

verkocht € 70.00
kavel: 668
Cornelis Brandenburg (1884-1954)
-Singel. Ets, 27 x 32 cm. Getiteld l.o. en gesigneerd r.o. Ingelijst in passe-partout onder glas, 43,5 x 53,5 cm.-

verkocht € 80.00
kavel: 669
[Cholera in Amsterdam] Kaart en Bekendmaking
-(1) Kaart aanwijzende de verspreiding der Cholera en het aantal sterfgevallen aan deze ziekte in elk der 50 buurten van Amsterdam. Kleurenlitho Amand. Amsterdam. 60 x 74 cm. (2) Kennisgeving No. 582. Aziatische Cholera. 82 x 46 cm., gevouwen. Amsterdam, Stadsdrukkerij, 1892. O.a. met leefregels voor gezonden.-

verkocht € 200.00