650-697 Amsterdam

[650 - 659] [660 - 669] [670 - 679] [680 - 689] [690 - 697]
kavel: 690
J.W. Bilders (1811-1890)
-Vijver Vondelpark Amsterdam. Houtskooltekening. Signatuur linksonder. Ingelijst achter passe-partout (zonder glas). Afm. 59,5 x 44 cm.-
€ 70 - € 120
kavel: 691
Lot van 54 prenten en één tekening,
-grotendeels 17de en 18de eeuw maar ook 19de en 20ste eeuw, o.a. vele gezichten uit Commelin, Dapper en Wagenaar en enkele gelithografeerde gezichtjes, tevens geëtste gezichten door Dirk Harting, Sal Meijer en Georg Ruiter en een penseeltekening van de Amstel met de Blauwbrug door Henk Schuurman (1897-1991).-

verkocht € 90.00
kavel: 692
Naamwyzer, vervattende de naamen in vertoond worden de naamen en woonplaatsen
-van de tegenwoordige Regeering der stad Amstelredam voor den jaare 1806, als mede derzelver ministers en verdere officianten. Amsterdam, Pieter den Hengst, 1805. 78, (78), (12= verbetert specie-boek), 11 (= nodig onderrigt aangaande de zegels), 24 (= Almanach Voor 't jaar 1806), Jacob de Gelder, Pieter den Hengst, Amsteldam. In groen perkamenten omslag met wapen en jaartal in goudopdruk.-

verkocht € 70.00
kavel: 693
Schetsen van Amsterdam
-Le Divan, Paris, 1939. vi, 30 p. In linnen map gelegd. Een van 50 exemplaren op houtvrij Engelsch Druk en Van Gelder, met de hand gekleurd + N.V. "Het Havengebouw van Amsterdam" 1960-1985. Een momentopname. Geerlings, Aalsmeer, 1985. Genummerd en gesign. met opdracht, nr. 46/99. In insteekhoes.-
€ 60 - € 90
kavel: 694
Drie aan burgemeester d'Ailly aangeboden werken
-Poorters van Amsterdam. Ton Koot, Ploegsma, 1947. In rood linnen gebonden in cassette. Exemplaar aangeboden aan burgemeester Arnold Jan d'Ailly door de schrijver + Amsterdams Raadhuis. Prijsvraag ontwerpen 1940. Forum 1947 - 6/7 (= p. 135-180), 4to in linnen met handgeschreven inleiding "Dit nummer van Forum waarin de projecten van het Amsterdamse Raadhuis, door de architecten combinaties Berghoef-Vegter en Duintjer-Komter zijn opgenomen, wordt langs deze weg bij gelegenheid van de tentoonstelling dezer projecten in het Stedelijk Museum te Amsterdam in April 1948, aan Mr. A.J. d'Ailly, burgemeester van Amsterdam opgedragen door de Redactie van Forum". Gesigneerd door voorzitter en secretaris + Dr. Willem de Vlugt (burgemeester Amsterdam 1921-41). Johan J. Hesseling, uitgeverij Kirchner, Amsterdam, 1949. Eerste luxe in halfperkament gebonden exemplaar, aangeboden aan d'Ailly met losse getypte inleidende brief en ingeplakte foto.-

verkocht € 75.00
kavel: 695
[Film] Rififi in Amsterdam
-Origineel script van Emile Brumsteede (1911-1962) met redactionele aantekeningen, 1962. Script naar een boek van W.H. van Eemlandt, verfilmd door Giovanni Korporaal met o.a. Maxim Hamel, Ton van Duinhoven, Anton Geesink, Rijk de Gooijer en Willy Alberti.-
€ 75 - € 150
kavel: 696
De Amsterdammer
-Bijvoegsel Weekblad voor Nederland. Indrukwekkende collectie van 1740 gelithografeerde platen die als bijvoegsel van weekblad De Amsterdammer dienden in de jaren 1890-1923. In 4 banden en 4 linnen opbergdozen.-

verkocht € 370.00
kavel: 697
[Architectuur] Blauwdrukken en originelen Architect J.F. Staal
-Originele blauwdruk van de achtergevel van het hoofdgebouw van Dagblad de Telegraaf te Amsterdam aan de N.Z. Voorburgwal. Ontwerp G.J. Langhout en J.F. Staal, juni 1928. 66,5 x 69,5 cm. Gevouwen + blauwdrukken van Kantoorgebouw met woning in de Raadhuisstraat no. 46 Amsterdam; Hoogbouw aan het Daniël Willinkplein "Zuid"(2x). Beide 140 x 66 cm. Deze werd toentertijd de eerste wolkenkrabber van Nederland genoemd; twee bladen "Uitbreiding van het gebouw "De Joodsche Invalide", Weesperplein 1 en het ontwerp voor het Belastingkantoor met 2 etagewoningen aan de De Lairessestraat, 1913.-

verkocht € 600.00