veiling / Veiling 24, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude boeken, Manuscripten, Kookboeken, Amsterdam, Topografie / 350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw
[380] [381] [382] [383] [384]
kavel: 382 verkocht € 1600.00

[Met 60 schitterende gravures] Tafereel, of Beschryving van den prachtigen Tempel

der Zang-Godinnen, vertoond in LX. heerlyke kunststukken. Behelzende alle de voornaamste geschiedenissen van de fabel-oudheid, getekend en in 't koper gebragt, door Bernard Picart le Romain, en andere braeve meesters. Waerby gevoegd zyn de volkoome verklaeringen der fabelen, en de grondslagen, die ze in de historien hebben (tekst door Antoine de Le Barre de Beaumarchais). Amsterdam, Z. Chatelain, 1733, (8),XVI,(2),158,(4) p., met gegraveerd frontispiece, titelvignet, topvignet boven de opdracht en 60 platen elk gedrukt van 2 platen (de randversieringen gedrukt van aparte platen), contemporain kalfsleer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, groot folio.
Mooi exemplaar met zeer ruime marges. Eén van de fraaist geïllustreerde boeken uit de eerste helft van de 18de eeuw.