veiling / Veiling 24, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude boeken, Manuscripten, Kookboeken, Amsterdam, Topografie / 350-599 Oude boeken 17e-19e eeuw
[350] [351] [352] [355] [356]
kavel: 352 € 1800 - € 3600

[Variant-editie. Met prachtige kaart] The history of the warrs of Flanders:

Written in Italian by that learned and famous cardinall Bentivoglio; Englished by the right honorable Henry, Earl of Monmouth; The whole work illustrated with a map of the 17 provinces, and above 20 figures of the chief personages mentioned in this history. Londen, gedrukt voor Humphrey Moseley, 1654, (10),459,(1),(20 index) p., met gegraveerd frontispice portret van Bentivoglio, schitterende groot uitslaande kaart "A new mape of ye XVII provinces of Low Germanie" (gedateerd 1626 en met adres van George Humble) en 23 gegraveerde portretten, contemporain kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje en herhaald gekroond monogram "LL" (vermoedelijk Lodewijk XIV), klein folio.
Watervlek in bovenhoek van frontispice; hier en daar iets roestvlekkig/ licht gebruind. Schutbladen los van platten; scharnieren ingescheurd en bovenkant van de rugstrip sleets. Goed exemplaar, het herhaalde, gekroonde monogram op de rug is vermoedelijk dat van Lodewijk XIV. Geen exemplaren van deze variant in PiCarta, waar wel de (wellicht iets latere) versie "The compleat history of the warrs of Flanders" (met gegraveerd frontispice portret van de vertaler en met zijn inleiding) voorkomt. De versies zijn verder aan elkaar gelijk. De prachtige kaart (met het Noorden rechts) heeft bovenaan 8 stadsprofielen en links en rechts figuren in klederdracht. De kaart werd eerder gepubliceerd in John Speed's Prospect Of the Most Famous Parts of the World (London, 1627), en is daarmee de eerste variant van deze beroemde Speed-kaart.