[64] [65] [66] [67] [68]
kavel: 66 verkocht € 160.00

Drie titels: (1) Zonderlinge reis van Ridder Hypocras

Een boekje met prenten voor jongens en meisjes door West-Frisiano. Met 24 platen. Utrecht, Gebr. Van der Post, z.d. (ca. 1880), 50 p., met 24 illustraties op 12 kleurenlithografische platen, oorspronkelijk gelithografeerd omslag, oblong 8vo.
Platen niet helemaal op volgorde gebonden; verder met wat kleine defectjes, maar een opmerkelijk goed bewaard gebleven exemplaar van deze uiterst fragiele publicatie, in het zeer zeldzame oorspronkelijke omslag. PiCarta (3 exemplaren) dateert het werk "tussen 1848 en 1852?"; (2) (Verlustiging voor brave jongens. Den Bosch, Lutkie en Cranenburg, 1854), zonder tekst, 16 handgekleurde illustraties op 8 gelithografeerde platen, oorspronkelijk (?) draadgebonden omslag met herhaling van 2 van de kinderspelen op vooromslag geplakt, oblong klein 8vo formaat. Enkele defectjes. Met aantekening op binnenzijde vooromslag: "Zie het kleine groene boekje voor de versjes hierbij" (zie hieronder). Onbekende editie. Picarta noemt een editie met 16 p. tekst en 16 platen, waarvan wij de titelgegevens overnamen. Van die editie is de complete tekst (zonder de titel) en één plaat in losse blaadjes van 10 x 8 cm bij ons exemplaar gevoegd. Die plaat wijkt af van onze illustraties door de getinte achtergrond. Bevat de volgende kinderspelen: Muziek, De Vlieger, Jagtvermaak, Kooten, Steenen-werpen, Vangertje, Schaatsen-Rijden, Wippen, Sneeuw-vermaak, Vogel-vermaak, Haasje-over, Vasten avond, Kegelen, Tollen, De Kanonier en De Luchtbal. En met nog 1 (incomplete) andere. (totaal 3)