[78] [79] [80] [81] [82]
kavel: 80 verkocht € 110.00

[Spelletjes] Le savant de société,

ouvrage dédié a la jeunesse, première partie, contenant la description exacte de tout les jeux innocent qui se pratiquent en société; Suivie de ses pénitences qui s'y ordonnent, avec la manière la plus agréable de les jouer et de les remplir. Recueil tiré des manuscrits de Madame de B***. Nouvelle édition, augmentée et ornée de plusiers jolies gravures. Parijs, Michelet, 1802, met 2 gegraveerde platen door Bovinet naar Clavareau, contemporain halfleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje, klein 8vo.
Iets roestvlekkig; scheurtje in de titel. Papier over voorplat losgaand; hoeken van platten gestoten. Goed exemplaar met ex libris van C. Pama op binnenzijde voorplat. Zeer zeldzame handleiding voor gezelschapsspellen. De platen tonen "boetes" die betaald moeten worden als een spel verloren wordt, één getiteld "Voyage a Cythere", de andere "Le Baiser à la Capucine".