130-145 Papieren speelgoed, centsprenten en theaters

[130 - 139] [140 - 145]
kavel: 140
[Puzzels e.a.] Drie 19e-eeuwse puzzels in doos,
-waarvan een met thema "De Luchtballon" (w.v. enkele stukjes ontbreken), een met enkele afgebroken hoekjes. De derde compleet + Pastel-werk van Daan Hoeksema. Gedenkdagenkalender. Amsterdam, Gebr. Koster, 1913. Losbladige kalender in besch. omslag + Het Piggelmeespel. Van Nelle's Koffie, lith. L. van Leer & Co, Amsterdam, ca. 1925 + Het Panopticumspel, ca. 1895 - en 9 andere spelen uit de eerste helft van de 20e eeuw.-
€ 70 - € 120
kavel: 141
[Kwartetspellen/ bordspellen] Spoorwegen kwartetspel, ca. 1900
-In orig. doosje. Papiervraat voorplat doosje + Bloemenquartet, ca. 1890. Gelith. kwartetspel in schuifdoosje, vermomd als boek + Tripje kwartetspel, H. Backer. Rotterdamsch Nieuwsblad, ca. 1923. Incl. inlay + Voor de Jeugd kwartetspel, uitgave Voor de Jeugd Weekblad voor meisjes en jongens, N.V. Haga, 's Gravenhage, ca. 1913 + Kleuterkwartet in de stad + Nationaal-kwartetspel Saamgesteld door Joh. H. Been. Den Haag, D.A. Daamen, ca. 1915 + Het vroolijk Nieuwsberichtenspel. Den Haag, Omnium, ca. 1925 + Wedrenspel. Klee, ca. 1900. Bord met 6 tinnen figuurtjes in orig. doos + Advertentiespel, ca. 1880, in orig. doos (nrs. D5 en C18 ontbreken). Toegevoegd: Het kleinste geschenk, 1966. Luciferdoosje met boekje en loep - en 2 andere.-

verkocht € 120.00
kavel: 143
[Kaartspellen] Fabelkundig kaartspel, bevattende een kort begrip der fabelleer
-versierd met de afbeeldingen der goden, ten gebruike der jeugd. Complete set van 48 kaarten, 12 x 7,5 cm, elke kaart met kleine ronde gravure en tekst. Den Haag, Immerzeel en co., 1809.-

verkocht € 70.00
kavel: 144
Lotery-Spel
-Aangenaam Lotery-Spel met platen. Amsterdam, B. Mourik, ca. 1790. 50 platen met 50 regels waarvan nr. 46 ontbreekt, maar is vervangen door het titelplaatje met inkt beschreven "No 46" met 54 betaalkaartjes. Met 12 maanden en een Fortuin-kaart. Daarbij 5 benen dobbelstenen. Toegevoegd: een uit 24 houten blokken bestaand ABC, ca. 1900: "A is een Aap, die kraakt hier een noot", "N is een neger, wat kijkt die hier scheel", "R is een Rat, die een Edammertje lust". Sleets en zonder de Q en de X, die er als zo vaak niet toe deden.-

verkocht € 170.00
kavel: 145
Het Nieuwe Vermakelijke Ganze-Spel
-Amsterdam, Mindermann en Comp., ca. 1820. 57 x 49 cm. Ganzenbordspel met 63 speelvakken en in het midden van het speelbord de spelregels. Houtsnede op papier, op karton geplakt. Toegevoegd: een incompleet ABC in handgekleurde losse gravures met cijfers 1-10, ca. 1800 - en Het Sibillijnsche Orakel. Een Vraag- en Antwoordspel. Alkmaar, P. Kluitman, 1778. 12mo. 84 p. Halflinnen met gemarmerd papier. Niet in PiCarta.-

verkocht € 150.00
[130 - 139] [140 - 145]