veiling / Veiling 24, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude boeken, Manuscripten, Kookboeken, Amsterdam, Topografie / 260-290 Manuscripten
[267] [268] [269] [270] [271]
kavel: 269 verkocht € 6500.00

[Muziek] Liedboek met hymnen, 15e eeuw

Manuscript, ca. 1450-1500. Hymnen en muziekannotatie, beginnend met het "Iam lucis orto sidere". Papier, 36 regels, waarvan 6 notenbalken en 6 regels tekst. 592 p. 2 verluchte initialen over 11 en 15 regels in groen, rood en blauw met penwerk over 2 of 3 zijdes van de pagina. Ca. 16 kleinere initialen in 2 of 3 kleuren. Rubricering door het gehele werk. Latere hymnen toegevoegd door minstens 4 verschillende handen. Een aantal originele bladwijzertjes aanwezig. Schutblad op voorplat met latere muziekannotatie. Leer, verguld op rug, 20 x 16 cm. Restanten van klampen aanwezig.
Inktvraat aanwezig door het gehele werk, in sommige gevallen met verlies van tekst. Enkele pp. in marge deels beschadigd of gerepareerd.