310-325 Oude boeken voor 1600

[310 - 319] [320 - 325]
kavel: 320
Praeceptiones de Verborum et Rerum copia,
-item de Figuris sive de Tropis et Schematibus. Simone Verepaeo. Keulen, Gerwin Calenius en Erven Johann Quentel, 1582. Eerste druk. Klein 8vo, overlappend flexibel perkament, bindlinten (gedeeltelijk) aanwezig, titel op rug en voorplat in hs. Titel, (16),319 pp., nr. en aant. op schutbladen. Tekst met onderstrepingen in inkt, voorn. voorin, laatste blad beschadigd zonder tekstverlies.-

verkocht € 240.00
kavel: 321
[De geheimen der natuur] Io. Bapt. Portae Neapolitani Magiae Naturalis libri XX
-Ab ipso authore expurgati, & superaucti, in quibus scientiarum naturalium divitiae, & delitia demonstrantur. Napels, Apud Horatium Salvianum, 1589, (16),303,(1 blanco) p., titel binnen rijke houtsnede sierrand, verso titel met houtsnede portret, meerdere houtsnede illustraties van stenen, distilleerapparatuur etc., 20 grote houtsnede topvignetten, vele kleine vignetten en initialen, 18de-eeuws groen halfleer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, folio. -

verkocht € 1500.00
kavel: 322
Histoire des Troubles et Guerres Civiles du Pays-Bas
-Autrement dict la Flandre (...) le tout departy en quattre livres. Theophile D.L. Onbekende drukker, 1582. 1e Franse druk. 531,(14) p. Omslaand perkament, 8vo. Drukkersmerk met in een vierkant: Belgium, Libertate, Parta, Reviviscit.-

verkocht € 800.00
kavel: 323
[Pamflet Nederlandse Opstand] Waerschouwinghe, tot wat eynde ende meyninghe
-die vanden huyse van Guise hen ghewapent hebben: dienende tot wederlegghinghe van d'oorsaecken by hen voorghewendt door zeecker gheschrift hier mede by ghevoucht [en gevolgd door] Verclaringhe van D'oorsaken, die beweecht hebben mijnen Heere den Cardinael van Bourbon ende de Pairs Princen, Prelaten, Heeren, Steden (...) om hen te Wapenen teghens den ghenen die de Religie ende den Staet soecken te vernielen. Aelbrecht Hendricxz. Delft, 1585.-

verkocht € 300.00
kavel: 324
Tractaet vanden leenrechten nae de hoven van Vlaenderen
-metsgaders de diensten daer toe staende (...) president inde camer vanden raede in Vlaenderen. Philips Wielant. Antwerpen, Hans de Laet, 1557. 160 p. Titelpagina met houtsnede. Vellum, perkamenten schutbladen. 8vo. -

verkocht € 500.00
kavel: 325
Vitae Romanorum Pontificum a d. Petro usque ad Clementem VIII
-Ex Platinae historia in epitomen redactae (...). Luik, H. Houij, 1597, (48),499,(1) p., met houtsnede wapenschild op titel, illustratie op p. 1 en ca. 240 portretten in de tekst, fraai gebonden in contemporain verguld en blindgestempeld overlappend perkament, klein 8vo. -

verkocht € 600.00
[310 - 319] [320 - 325]