veiling / Veiling 24, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude boeken, Manuscripten, Kookboeken, Amsterdam, Topografie / 310-325 Oude boeken voor 1600
[317] [318] [319] [320] [321]
kavel: 319 verkocht € 150.00

[Historiografisch handboek] Ion. Bodini, Methodus ad facilem historiarum cognitionem

Accurate denuo recuses. Subiecto rerum indice. Z.pl., (Heidelberg), apud Ioann. Mareschallum Lugdunesem, 1583, (16),396,(11) p., met houtsnede titelvignet, vroeg 18de-eeuws kalfsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, klein 8vo.
Watervlekkig aan het begin; bibliotheekstempel van het College de la Grandmaison te Potiers op de titelpagina; enkele bladen met marginale dunne wormtunnel. Het bandje met kleine beschadigingen aan rugeinden en hoeken van platten. Jean Bodin (1530-1596), gevierd historicus en politiek schrijver. Hollier, A New History of French Literature, p. 228-230: "[it] marks the beginning of a new genre, the treatise on historical method and criticism (...). Bodin's book shifted emphasis from the writing to the reading of history, in effect from an aesthetic to a utilitarian view, and implicitly from narrative to analytical (problem oriented) form." De eerste druk verscheen in 1566.