veiling / Veiling 24, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude boeken, Manuscripten, Kookboeken, Amsterdam, Topografie / 310-325 Oude boeken voor 1600
[319] [320] [321] [322] [323]
kavel: 321 verkocht € 1500.00

[De geheimen der natuur] Io. Bapt. Portae Neapolitani Magiae Naturalis libri XX

Ab ipso authore expurgati, & superaucti, in quibus scientiarum naturalium divitiae, & delitia demonstrantur. Napels, Apud Horatium Salvianum, 1589, (16),303,(1 blanco) p., titel binnen rijke houtsnede sierrand, verso titel met houtsnede portret, meerdere houtsnede illustraties van stenen, distilleerapparatuur etc., 20 grote houtsnede topvignetten, vele kleine vignetten en initialen, 18de-eeuws groen halfleer, geribde en vergulde rug met marokijnen titelschildje, folio.
Hier en daar wat roestvlekkig, de band met enige slijtage, verder een zeer goed exemplaar. De eerste druk van de Magiae Naturalis in 20 boeken. Opmerkelijk genoeg geen exemplaren van deze cruciale editie (volgens Mortimer "essential to an understanding of Della Porta and the science of his day") in PiCarta. Giambattista della Porta (1535-1615), de beroemde Italiaanse wiskundige en filosoof, die woonde en werkte in Napels. Aldaar startte Della Porta een Academia Secretorum Naturae, gewijd aan de studie der natuurlijke geheimen, die rond 1580 verboden werd. In 1592 werd het door de kerk zelfs verboden verder nog werk van Della Porta te drukken en te publiceren. Della Porta's werk was onmiddellijk en blijvend succesvol, met onderwerpen als wiskunde, meteorologie, astrologie en natuurlijke filosofie, maar ook occultisme en alchemie. Mortimer, Harvard Italian 400 ('); Riccardi I, 307.