veiling / Veiling 24, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude boeken, Manuscripten, Kookboeken, Amsterdam, Topografie / 310-325 Oude boeken voor 1600
[323] [324] [325]
kavel: 325 verkocht € 600.00

Vitae Romanorum Pontificum a d. Petro usque ad Clementem VIII

Ex Platinae historia in epitomen redactae (...). Luik, H. Houij, 1597, (48),499,(1) p., met houtsnede wapenschild op titel, illustratie op p. 1 en ca. 240 portretten in de tekst, fraai gebonden in contemporain verguld en blindgestempeld overlappend perkament, klein 8vo.
Enkele katernen steken iets uit aan bovensnede (iets rafelig aldaar). Bindlinten ontbreken. PiCarta noemt als medewerkers Johannes Baptista de Glen (1552-1613), Bartolomeo de' Sacchi detto Battista Platina (1421-1481) en Onuphrius Panvinius (1530-1568). Met interessante eigenaarsinscriptie in pen gedateerd 1691 van Bernard Cappelier uit Tournai, zelf schrijver van het vaak herdrukte werk La Diocèse de Tournai (1ste druk 1694). Hij noteert tevens dat hij het werk kocht op een veiling: "Ex auctione D. Laurentii De Lansnoit quondam capellani in B.V." In dezelfde hand is op p. 499 de sterfdatum van de laatste in het boek voorkomende paus (Clemens VIII) toegevoegd: "Vita functus est 3e martii 1605".