750-769 Topografie Europa

[750 - 759] [760 - 769]
kavel: 760
[Parijs] Paris and its Environs. Displayed in a series of Picturesque Views
-The drawings are made under the direction of Mr. Pugin, and engraved under the superintendance of Mr. C. Heath. With topographical and historical descriptions. Containing 204 Views. London, Jennings and Chaplin, [1830-1831]. 4to, bruin hard-linnen, titel op rug en voorplat, geïll. frontispice, gegraveerde titel met zicht op Parijs. 202 tekstpagina's en 204 gezichten in staalgravure door verschillende graveurs naar de tekeningen van A. Pugin. De tekst in het Engels en Frans. Incidenteel vlekjes buiten het prentbeeld. Zeer goed ex.-
€ 150 - € 250
kavel: 761
[Opticaprenten] Vue Perspective de la Grande Ceremonie du Couronnement de l'Empereur
-de la Chine. Paris, Mondhare + Vue perspective de l'Interieur de la Salle du Spectacle de Verronne en Italie. Paris, Mondhare + Vue Perspective d'une Fête donnée a Florence, sur l'Arno, à l'occasion du Mariage d'Henry IV. Avec Marie de Medicis donnée par le Grand Duc de Toscane en 1600. Paris, Basset + Vue du Quirinal ou Palais du Pape sur le Montagne Cavallo a Rome. Paris, Daumont. Alle ca. 1750-1780. Handgekleurd, met intacte marges. Enkele roestvlekjes, verder nette exemplaren. Toegevoegd: A Perspective View of the Magnificent Structure erected in the Green Park for the Royal Fire Works exhibited the 27th of April 1749 on account of the General Peace. London, John Bowles, ca. 1750. Ongekleurd.-

verkocht € 80.00
kavel: 763
[Rusland en Scandinavië] Hedendaagsche historie, of Tegenwoordige staat van alle volkeren;
-(...) Eerst in 't Engels beschreven door Th. Salmon. Nu vertaald en merkelyk vermeerderd door M. van Gogh. VII deel. Behelzende ene korte beschryving van den tegenwoordigen staat van Rusland, Zweden, Denemarken en Noorwegen: als mede van de landen onder de Noord Pool gelegen, en van de Groenlandsche visschery (...). Amsterdam, I. Tirion, 1735, (8),317-976,(14) p., met de volgende gravures: frontispice, 4 groot uitslaande kaarten, 1 uitslaande plattegrond, 4 platen (3x uitslaand) en 3 portretten, contemporain half schaapsleer.-
€ 300 - € 600
kavel: 764
[Duitsland. Musskau] Eine durch ein unerhörtes Zornfeuer Gottes ganz und gar verstöhrte
-Stadt stellete am 6. April 1766. als Dominica Quasimodogeniti bey Gelegenheit der am 2ten eiusdem erfolgten erschrecklichen Feunersbrunst wodurch die Stadt Musskau in der Oberlausitz in einen Aschenhaufen verwandelt, und gänzlich zerstöret worden, seiner mit diesem Zornfeuer heimgefuchten, und in das höchste Elend versetzten Gemeinde (...) vor Augustus Andreas Achilles (...). Dresden, gedruckt im Krausischen Schriften, (1766), (24) p., houtsnede initialen en vignetten, contemporain karton, 4to. Goed exemplaar van een zeer zeldzame gelegenheidspublicatie.-

verkocht € 160.00
kavel: 765
[Spanje] Historie van Granada
-van de Borgherlijcke Oorlogen (...) van de Mooren tegens de Christenen, Vertaald uit het Spaans door Isaac Jansz. Amsterdam, Jan Evertsz. Cloppenburch, 1615. 1e Nederlandse druk. 504 p. Perkament met 2 sluitlinten, titel in inkt op rug. 8vo.-

verkocht € 800.00
kavel: 766
Rose Deutschland
-Aus der Kunstanstalt Ph. Frey & Co, Frankfurt A.M., ca. 1870. Brochure in roosvorm, met 26 kleine gravures. Uitvouwbaar, 23 x 23 cm.-

verkocht € 70.00
kavel: 767
[België. Fortificaties] Défense du Projet d'Agrandissement Général d'Anvers
-MM. P. Keller et Compagnie. Brussel, G. Stapleaux, 1855. Gebonden met: Projet d'agrandissement général d'Anvers. Brussel, G. Stapleaux, 1855. 50, 15 p. 6 uitslaande platen, 1 uitslaande kaart, met enkele handgekleurde accenten. Halfleer, gemarmerde platten, titel op rug in goudopdruk. 8vo. Bandje wat sleets aan randen, stempel op titelpagina 'Grenadiers en jagers', 2 platen licht roestvlekkig, 2 met scheurtje in de vouw, 1 met versteviging op achterzijde vouw. Bijgevoegd: Situation militaire de la Belgique. Travaux de défense de la Meuse. Henri Alexis Brialmont. Brussel, C. Muquardt, 1882. VIII 265, (1) p. Met lithografische uitslaande kaart. 8vo. Band iets sleets, aantal pp. en kaart licht roestvlekkig. -

verkocht € 130.00
kavel: 768
[Vlaanderen. Beleg van Bouchain] Relation de la Campagne des Alliez, en Flandre, en 1711
-J.V.S. Den Haag, Pieter Husson, 1712. 1e druk. (4), (2), 140 (= 144) p. Met uitslaande kaart (39,5 x 45 cm). Leer, titel op rug in goudopdruk. 12mo.-

verkocht € 100.00
kavel: 769
[Thames] Sketches of the Works for the Tunnel under the Thames from Rotherhithe to Wappig
-London, Havery and Darton, 1828. Charmant en zeldzaam werkje met 2 titelbladen, 15 tekstp. en 13 gravures waaronder 2 kaarten, frontispice met afwijkende datum 1824, 2 uitslaande perspectieven en een gravure met overslaand doorkijkblad. 8vo. Oblong, in gemarmerd papier met verstevigde rug. -

verkocht € 400.00
[750 - 759] [760 - 769]