[760] [761] [763] [764] [765]
kavel: 763 € 300 - € 600

[Rusland en Scandinavië] Hedendaagsche historie, of Tegenwoordige staat van alle volkeren;

(...) Eerst in 't Engels beschreven door Th. Salmon. Nu vertaald en merkelyk vermeerderd door M. van Gogh. VII deel. Behelzende ene korte beschryving van den tegenwoordigen staat van Rusland, Zweden, Denemarken en Noorwegen: als mede van de landen onder de Noord Pool gelegen, en van de Groenlandsche visschery (...). Amsterdam, I. Tirion, 1735, (8),317-976,(14) p., met de volgende gravures: frontispice, 4 groot uitslaande kaarten, 1 uitslaande plattegrond, 4 platen (3x uitslaand) en 3 portretten, contemporain half schaapsleer.
Bibliotheekstempeltje (incl. "duplicaat") op keerzijde van de titel; 1 uitslaande plaat losgaand. Band wat sleets/ geschaafd. Goed, onafgesneden exemplaar. Eerste Nederlandse editie van deze uitvoerige beschrijving van Rusland en de Scandinavische landen en de arctische regio, vertaald en sterk vermeerderd door de Remonstrantse dominee Matthias van Gogh. Met interessante hoofdstukken over de (Nederlandse) walvisvaart, met een hoofdstuk over en illustraties van de verschillende soorten walvissen voorkomend bij Groenland. Verder bevat het werk fraaie, gedetailleerde kaarten van de genoemde topografische gebieden (door J. Keyser, gedateerd 1734-1735), waarbij de cirkelvormige kaart van de aarde gezien van recht boven de Noordpool (met Californië als een eiland) het meest in het oog springt.