[663] [664] [665] [666] [667]
kavel: 665 € 80 - € 160

[Commelin. Wagenaar] Beschryvinge van Amsterdam

zynde een naukeurige verhandelinge van desselfs eerste oorspronk uyt den huyse der heeren van Amstel en Amstellant, haar vergrooting, rykdom, en wyze van regeeringe, tot den jare 1691. Casparus Commelin. Tweede druk. Amsterdam, Andries van Damme/ Johannes Ratelband e.a., 1726. 2 delen, (20),1-600; 601-1223,(39) p., uniform later halfleer met vernieuwde schutbladen, folio. Zonder platen; gravures uit de tekst geknipt, laatste (12) p. van Bladwyzer met afgesneden marges, stempel op titels, verder goed + Amsterdam in zyne opkomst, aanwas, geschiedenissen, voorregten, koophandel, gebouwen, kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeringe. Deel 1 en 3. Jan Wagenaar. Amsterdam, Isaak Tirion, 1760/ Yntema en Tieboel, 1767. 2 delen (van 3), (8),XXIV,743; 565,(1) pp. Uniform halfleer met vergulde titel op rug, groot folio. Zonder platen; deel 1 zonder titelblad, deel 3 met uitgeknipt titelvignet en uitgeknipt blanco deel van laatste blad; banden sleets, deel 3 rugeinden besch., verder goed.
(totaal 4)