[282] [283] [284] [285] [286]
kavel: 284 verkocht € 90.00

[Theater en kunst] Ca. 50 items, w.o.: (1-22) Verzameling van 22 originele brieven,

gedateerd 1940-1983, 9x getypt en voor het overige handgeschreven, 12x aan "Lieve Margje" en/of "(lieve) Wim" (Margje (Toonder-)Herblot (1908-1991) en Wim de Mooy van Wieringen (1915-1999), 5x m.b.t. Deen's Internationale Theaterondernemingen/ Deen's World Theatre Tours, 4x door Bob Nelson, en 2 andere, los ingestoken (samen met toevoegingen, zie hieronder) in moderne map.
De brieven aan Margje Herblot en Wim de Mooy van Wieringen zijn gedateerd 1956-1983 en geschreven door Ton van Duinhoven (2x), Teddy van Dijk-Schaank (2x), "Mies D." (3x w.o. 2x voluit, niet geïdentificeerd), 2x gesigneerd "Leen" (Jongewaard?), Max Reneman (2x) en een nichtje van "Tante Margje". De brieven/ open sollicitaties aan Deen's World Theatre Tours (directeur Daniël J.A. van der Vijver) zijn geschreven door acteur Just Chaulet (6 mei 1940, met gesigneerde portretfoto), acteur Bruce Lowe (6 jan. 1949, met gesigneerde portretfoto), actrice Caro van Eyck (6 april 1940, met portretfoto), Cees de Lange (19 sept. 1945) en Paul Harden. Voorts is aanwezig een gedicht met ongeduide signatuur gedateerd 4 april 1946 en een een getypt, in pen gesigneerd briefje door minister van buitenlandse zaken Jozef Luns aan zanger/ componist Louis Noiret met betrekking tot diens "Lied van Nieuw Guinee", gedateerd 4 april 1961, met de bijbehorende enveloppe. In de map waarin zich de brieven bevinden, zijn tevens ingestoken: 6 boekjes m.b.t. Snip en Snap (Willy Walden en Piet Muyselaar, programma's van de Stadsschouwburg Amsterdams (8x) en enkele andere programma's (w.o. van het Centraal Theater Utrecht). (totaal ca. 50)