[284] [285] [286] [287] [288]
kavel: 286 € 200 - € 400

[Archiefstukken] Rijke verzameling van ca. 90 zeer diverse archiefstukken,

grotendeels op papier en 19de-eeuws maar inclusief enkele oudere en latere stukken (w.o. enkele op perkament met zegels), deels volledig in pen en deels voorgedrukt en met de hand ingevuld, bestaande uit officiële Nederlandse gemeentelijke, notariële en juridische stukken, doop- en huwelijksakten, financiële stukken en lijsten, getuigschriften etc. etc. etc.
Verzameling met zeer uiteenlopende onderwerpen, o.a. m.b.t. Delft, Krommenie, Oostburg, Groningen, Leeuwarden, Hemelumer Oldephaert en Noordwolde, De Lemmer, Burum, Den Haag, Zaandijk, Monnikendam, Zaandam, Weesp, Utrecht, Den Bosch, Bergen op Zoom, Middelburg en Maastricht. Apart te noemen zijn: (1) Een gedrukt visitekaartje van de natuurkundige Paul Ehrenfest (1880-1933) met in manuscript op de keerzijde een handgeschreven adres in Sint Petersburg; (2) Een gesigneerde Duitse "Beschlagnahmebescheidigung" van een fiets, gedateerd 20 november 1944 en met stempel van Dienststelle Feldpostnummer 27 703; (3) Een document op perkament ondertekend door de schepenen van Middelburg, gedateerd 1804; (4) Een mapje met 6 handgeschreven brieven gedateerd Oostburg 1829 in omslagje met titel "Agenda Nr. 26. Betrekkelijk eene zaak uitbetaling met den Heere Graaf van Damme"; (5) Een juridisch document m.b.t. de diefstal van 2 bijenkorven, Groningen, 1855; (6) "Remarques op 't specie-cohier van de Grietenie Hemelumer Oldephart ende Noordwolde primo Maij 1786 ingegaan"; (7) "Tabell van hooge vloeden waargenomen op de Lemmer Ao. 1813 [op 18 februari in de ochtend]"; (8) Gouache op perkament van een wapenschild van Hendrik van Haeften en Catharina Barbara Deventer gedateerd 1700; (9) Een inlichtingenformulier "omtrent den behoeftigen IJkel / Klaas", afkomstig uit Wormerveer en in maart 1847 te Texel aangekomen, gedateerd Texel, 11 augustus 1847"; (10) Een document op perkament ondertekend door de schepenen van Krommenie, 2 april 1795, met restanten van lakzegel en met papieren zegel; (11) Staat van Wapenen van de schutterij te Den Bosch, 1880; (12) "Armen-Wezen van Noord-Braband. Bijzonderheden der bedelingen ;t jaar 1817"; (13) Vier fraai gedrukte, met de hand ingevulde extracten uit het doopregister van de "Walsche Kerk" te Den Haag (1827, leden van de familie Maritz); (14) Twee uitgebreide overdrachtsakten van een huis en erf "aan de Noordzijde van de Buiten Watersloot te Delft, Wijk 7 No. 349" (1817/ 1835). (totaal ca. 90)