[286] [287] [288] [289] [290]
kavel: 288 € 70 - € 140

27 items: (1-3) André de Latour, comte de Lorde (1869–1942). 3 gesigneerde brieven,

alle in pen, eenmaal gedateerd 3 mei 1929, de andere waarschijnlijk geschreven in of rond hetzelfde jaar, alle drie op recto en verso van één blad, 21,5 x 13,5 (2x, met briefhoofd Bibliothèque Sainte-Geneviève) en 21 x 16 cm. (met gedrukt embleempje van een griezelig hoofd achter tralies, waarschijnlijk zijn eigen briefpapier).
Handschrift voor ons moeilijk te ontcijferen. Één brief met een contemporaine notitie in een andere hand. Bijgevoegd zijn een contemporaine brief aan De Lorde en een lijst met bedragen i.v.m. "La Mouche Espagnole saison 1927-1928 et 1928-1929" in dezelfde hand als de genoemde notitie op één van de brieven, en drie foto's m.b.t. (werken van) De Lorde. "André de Latour, comte de Lorde (1869–1942) was a French playwright, the main author of the Grand Guignol plays from 1901 to 1926. His evening career was as a dramatist of terror; during daytimes he worked as a librarian in the Bibliothèque de l'Arsenal. He wrote 150 plays, all of them devoted mainly to the exploitation of terror and insanity, and a few novels. For plays the subject matter of which concerned mental illness he sometimes collaborated with psychologist Alfred Binet, the developer of IQ testing. During the 1920s de Lorde was elected "Prince of Fear" (Prince de la Terreur) by his peers." (Wikipedia). En met nog 19 diverse andere, o.a. een getypte brief gesigneerd door de Duitse dirigent Franz von Hoesslin (1885-1946) aan Trude Geiringer gedateerd 1928 en een ongedateerde, uitgeschreven Duitstalige voordracht door een Nederlander rondom een novelle van J.L. Perez en het Jiddisch. (totaal 27)