[287] [288] [289] [290] [291]
kavel: 289 verkocht € 70.00

Lot van bijna 70 diverse items,

voornamelijk bestaande uit 20ste-eeuwse handgeschreven of getypte, gesigneerde brieven/ briefjes en kaarten door Nederlandse politici, schrijvers, acteurs etc., diverse formaten maar voornamelijk ca. A4-formaat.
Bevat o.a.: (1-9) Negen brieven gericht aan de zangeres Jeanne Bacilek (1901-1984), w.o. 3 Duitstalige brieven door de componist, dirigent en theaterondernemer Max Gabriel (1861-1942) en een brief met briefhoofd en envelop van de Soerabajasche Radiovereeniging (alle 1929). Voorts: (10) een gedrukt visitekaartje van Floor Marinus Wibaut (1859-1936), "wethouder van de gemeente Amsterdam"; (11) een handgeschreven brief van politica Jkvr. C.W.I. Wttewaall van Stoetwegen (1901-1986) aan "geachte Heer Pola"; (12) een getypte brief en gedrukt programma van dichteres, vertaalster en kunstenares Jana Beranová (geb. 1932); (13) een handgeschreven, gesigneerd gedichtje door acteur Berend Boudewijn (geb. 1936); (14) handgeschreven, gesigneerde brieven van het acteurskoppel Ina van Faassen en Ton van Duinhoven; (15) een handgeschreven, gesigneerd briefkaartje met afspraakbevestiging aan stadsingenieur Van Niftrik door architect P.J.H. Cuypers (1827-1921), poststempel gedateerd 9 april '79; (16) een kaartje met gelukswens gesigneerd door Bondskanselier Adenauer; (17) een handgeschreven, gesigneerd ansichtkaartje door poppenspeler Harry van Tussenbroek (1879-1963); (18) een visitekaartje met gelukswens door Mr. J. Meynen, minister van Oorlog [what's in a name?]; (19) een briefje van organist en componist Carel Jacobs; (20) enkele documenten m.b.t. Nobelprijswinnaar professor Pieter Zeeman (1865-1943); (21) een doorslag van een getypte liedtekst door acteur en liedjesschrijver Herre de Vos (1877-1948) op zijn eigen briefpapier; (22) een handgeschreven, gesigneerd gedicht door Jan van Nijlen (1884-1965); (23) een handgeschreven, gesigneerd briefje van minister Johan Willem Albarda (1877-1959), gedateerd 1926; (24) een handgeschreven, gesigneerd briefje van kunstschilder Paul Arntzenius (1883-1965), gedateerd 24/9 '40 (handelend over de Duitsers). (totaal bijna 70)