[299] [300] [301] [303] [304]
kavel: 301 verkocht € 110.00

10 diverse manuscripten: (1) "Obligatie of waterbrief No. 802"

Voorgedrukte obligatie van de Loosdrechten, met de hand ingevuld op naam van Cornelis Heijers, ter grootte van 500 gulden, gesigneerd door Jacob Heijers en gedateerd Loosdrecht, 15 januari 1816, folio-formaat, in lijst en onder passe-partout (aan twee zijden zichtbaar).
Obligatie uitgegeven door Vrouwe S.M. van der Poll, Weduwe Z.H. Alewyn, vrouwe van Mijnden en de Loosdrechten en van de regering van de Loosdrechten. De jaarlijkse rente ging in op 1 januari 1816. Op de keerzijde is met pen per jaar de uitbetaling van die rente vastgelegd, het laatste jaar waarin dat gebeurde was 1959; (2) Handtekeningenboekje met op 14 pagina's ca. 170 internationale handtekeningen in pen, enkele gedateerd 1860-1861, met ca. 60 blanco bladen, oorspronkelijk linnen, alle sneden verguld, klein 8vo. Intrigerend handtekeningenboekje, met handtekeningen uit de VS, Engeland, Frankrijk, België, Argentinië, etc. Enkele namen: J.D. van Herwerden ("oud resident op Java"); Capt. Robert Robson of Blyth; J.W. Zilver Rüpe Leiden; Gustave en François Gaul, Vienne; J.C. Schade van Westrum van Schiedam en familie; Le Baron de Seydlitz de Berlin; Edwin Parsens, America; Wm. Haggerty, New York; Colonel Dawson, London; Leonardo Pereyra, Buenos Ayres; Le Baron de Behr; Wm. Harire, Viginia; John Cooper, New York; B.on. et B.onne d'Arjuzon, Paris; familie Murray, London; Mr. C.W.H. Baron van Balveren; James Grierson, England; F. Nieuwenhuys, Paris; P.H. Tromp, Rotterdam; Adolf Böse, Magdeburg; Edmund Quincy J., New York. En met nog 8 diverse manuscripten, w.o.: (3) een uitgeschreven preek (18de eeuw, 8 p. op klein 4to formaat); (4) financiële administratie/ correspondentie tussen Aloys Hoenraedt en M.J. Balbaert uit Brugge (1810-1811, 11 p. op klein 4to formaat); (5) "Geslachtlijst van Blom, zijnde de voorouders van vrouwe Van der Sluys, echtgenoote van. Mr. Diederik Carré" (1ste kwart 19de eeuw, katern van 7 dubbel-folio bladen met stamboom en persoonsgegevens 1632-1806); (6) "Adelbrief van de familie van Von Dassel" (afschrift uit ca. 1850 van een afschrift uit 1778 van een origineel uit 1650, katern van 7 dubbel-folio bladen met 21 p. tekst en gouache wapenschild). En met nog 4 andere, 19de-eeuwse manuscripten (notariële actes). (totaal 10)