[307] [308] [309] [310] [311]
kavel: 309 verkocht € 850.00

[Zeeland. Sluis] "Keuren van 't Vrye en 't Leenhof tot Sluis in Vlaanderen anno 1743".

Manuscript in goed leesbaar Nederlandstalig handschrift, titelpagina met handgekleurd en verguld wapen van Sluis, contemporain schaapsleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, folio.
Boekblok deels met wormgaatjes in de blanke marge bij de kneep; hier en daar iets kort afgesneden door de binder; het leer is wat geschaafd en gescheurd/ licht beschadigd bij de voet van de rug. Voorts in zeer goede staat. Manuscript kopie van 10 oudere manuscripten (1542-1695) en twee indexen, in ieder geval deels vervaardigd door Adriaan Reynesteyn, geboren en getogen inwoner van de stad Sluis. Op het blad achter de titelpagina is de inhoud geparafreseerd. Op pagina (5) is een index op het werk opgenomen. Het werk is als volgt ingedeeld: 1-109. Ceuren ende statuyten van 't vrije (10 & 11 november 1542); 111-138. Ordonnantien van 't vrije (11 november 1542); 139-188. Deelboek van 't vrije (25 november 1592 [=1542]); 189-205. Manier van procederen voor t' vrije (ongedateerd); 206-212. Lijste op t' sallaris (20 januari 1665); 213-216. Nadere lijste op t' sallaris (14 februari 1682); 217-220. Ordonnantie op de rolle van cleene saken (18 juli 1664); 220-222. Interpretative op de ordonnantie op contracten in taverne (21 mei 1580); 223-230. Interpretative op de ordonnantie op de executien (27 mei 1600); 232-243. Register op de keuren, costumen ende ordonnantien slands van den vrijen (ongedateerd); 243-248. Register van den deelboek slands van den vrijen (ongedateerd); 249-283. Leen rechten, costuumen ende usantien (5 december 1695).