[317] [318] [319] [320] [321]
kavel: 319 verkocht € 320.00

[Advocatuur] Notaboekje bevattende de zuivere verdienste van Mr. L.J. Rietberg 1845-1858

Notaboekje L.J. Rietberg (overleden 1885), advocaat te Zwolle tussen 1845 en 1858, met daarin 70 beschreven pagina's (van ca. 300, overige onbeschreven), waarin keurig de zaken staan genoteerd met het daarmee gemoeide honorarium. Zo staat vermeld bij 'De Firma Werkende kooplieden in ijzerwaren te Deventer tegen H.J. Volkert Smid te Zwolle" f 20,-, maar 'het Hof van Overijssel, gepleit in de crimineel voor Henri Josephus Jellij, kledemakersknecht te Dedemsvaart, beschuldigd van twee diefstallen' vermeldt f0,00. 16 x 10 cm. in perkament met bindlint en overflap. Toegevoegd Carte de visite van L. Rietberg en foto van Mr. L.J. Rietberg en mevr. Rietberg Tiedeman uit ca. 1875. In de foto gesigneerd door (André) Disdéri, fotograaf*. (28 x 22,5 cm.)
*Interessante inkijk in de Zwolse rechtsgeschiedenis uit het midden van de 19e eeuw.
*André Adolphe-Eugène Disdéri (1819 -1889) was een Frans fotograaf en uitvinder. Hij vond de tweeogige spiegelreflexcamera en de mozaïekfoto uit en had het patent op carte de visite. Hij is als pionier in de fotografie vooral beroemd vanwege zijn portretten.