[318] [319] [320] [321] [322]
kavel: 320 verkocht € 3800.00

[Getijdenboekje ca. 1470] Getijdenboek,

manuscript uit ca. 1470 in het Latijn op 123 perkamenten bladen (en enkele blanco vellen), 17 regels per pagina, met 4 grote initialen in fraai penwerk in blauw en rood (hier en daar met enig goud gehoogd), vele kleinere initialen in penwerk en gerubriceerd in rood, contemporain leer over houten platten, geribde rug, restanten van klampen, perkamenten schutbladen, 11 x 8 cm.
Klampen ontbreken; voorplat losgaand (één koord nog stevig) en het bandje overigens enigszins beschadigd/ met reparaties. Op de binnenzijde van het voorplat is in potlood nieuwtijds de datum 1471 genoteerd, wij konden deze precieze datum niet in het boekje terugvinden. Charmant laat-middeleeuws getijdenboekje in de oorspronkelijke band, waarvan de eerste 12 bladen bestaan uit de kalender met de heiligendagen.