veiling / Veiling 23, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie. / 750-771 Topografie Europa
[757] [758] [759] [760] [761]
kavel: 759 verkocht € 600.00

[Gardnor. Met 32 prachtig handgekleurde platen] Views taken on and near the river Rhine,

at Aix la Chapelle, and on the river Maese, by the Rev.nd J. Gardnor. Engraved in Aqua Tinta by the Rev.nd J. Gardnor and Richard Gardnor Jr. Londen, J. Walter etc., z.d. (1792), 156,(4) p., met gegraveerde titel en 32 prachtig handgekleurde en met gom gehoogde platen, contemporain gespikkeld, gepolijst en verguld kalfsleer, beide platten met vergulde omlijsting en randen, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, klein 4to.
Titel wat gebruind, platen wat gebruind langs de randen en verder hier en daar wat roestvlekkig. Aankoopnotitie (1814) en veilingstrookje op eerste blanco/ vrije schutblad. Band met kleine defecten op hoeken en scharnieren. Al met al een aantrekkelijk exemplaar in de zeldzame, meest luxueuze uitvoering (de Koninklijke Bibliotheek bewaart een exemplaar met ongekleurde platen). Abbey, Travel, 214. De eerste druk verscheen in 1788, in folio.