veiling / Veiling 23, deel II. Atlassen, Strips, Aziatica, Subcultuur, Fine Arts / 1400-1433 Indonesië
[1406] [1407] [1408] [1409] [1410]
kavel: 1408 verkocht € 220.00

30 kaarten, plattegronden, gezichten en platen in diverse technieken op 26 bladen,

(incl. 2 dubbele), 17de-19de eeuw, diverse formaten.
Bevat o.a. (1-3) gegraveerde gezichten op Ternate, Sambupo en Achem, elk ca. 18 x 27 cm., uit Schwabe, Allgemeine Historie der Reisen zu Wasser und zu Lande, 1751; (4-6) gegraveerde kaarten van Celebes (3 exemplaren w.v. één handgekleurd) en de Molukken door Bellin, beide ca. 20 x 15 cm., uit Abbé Prévost, Histoire generale des voyages, ou nouvelle collection de toutes les relations de voyages, ca. 1755; (7-9) 3 gegraveerde historieprenten, alle ca. 17 x 19 cm., uit Nederlandsche reizen tot bevordering van den koophandel uitgegeven door Conradi, 1787. Verder o.a. (10-13) 4 prenten op twee handgekleurde, gelithografeerde bladen met Indonesische kostuums en gezichten uit Völkergalerie, Goedsche, ca. 1840 en (14-16) 2 prenten op één blad uit Nieuhof, Gedenkwaerdige zee- en lantreize, 1682. (totaal 26)