veiling / Veiling 23, deel II. Atlassen, Strips, Aziatica, Subcultuur, Fine Arts / 1440-1494 Aziatische kunst, literatuur & fotografie
[1447] [1448] [1449] [1450] [1451]
kavel: 1449 € 1000 - € 2000

[Pith paper album] (Diverse vaartuigen)

Serie van 12 gouaches op "pith paper", elk ca. 18 x 29 cm., van zijden omlijstingen voorzien en met de hoeken ingeplakt in contemporain zijden album met bloemdecoratie en bindlinten, oblong folio (32,5 x 34 cm.).
Met de gebruikelijke scheurtjes/ kleine beschadigingen (vooral op de hoeken), verder in goede staat; marginale watervlekken op de dragers van de laatste paar platen en op de schutbladen. Een prachtig voorbeeld met relatief grote gouaches. Met een leuke, los ingelegde, getypte brief m.b.t. het album (en een soortgelijk), gericht aan de kunstenaar Cornelis Gerardus 't Hooft (1866-1936) door Scheltema en Holkema's Boekhandel, gedateerd 1917: "Wy veroorloven ons u mede te deelen, dat wy hebben aan te bieden een uiterst zeldzaam werk, voorstellende verschillende soorten en modellen Japansche en Chineesche zeilschepen en vaartuigen. Deze platen zyn op bizonder fraaie wyze in handschilderwerk op zyde-papier uitgevoerd met zyden omlysting. De geheele bewerking van deze platen in hun schitterende kleuren-combinatie geeft een voornamen indruk, terwyl de artistieke band het effect verhoogt." De prijs was destijds 100 gulden voor twee delen en 60 gulden voor een enkel deel, 't Hooft kocht alleen dit deel, volgens zijn aantekeningen in potlood op de achterzijde van de brief en op de binnenzijde van het voorplat, met de toevoeging: "Volgens aanteekeningen van den heer Nijhoff is dit boek omstreeks 1860 door een stuurman uit China meegebracht van wiens familie den heer N het aankocht".