veiling / Veiling 23, deel II. Atlassen, Strips, Aziatica, Subcultuur, Fine Arts / 1650-1698 Fine arts: 20ste-eeuwse grafische werken (lithografie, etsen, etc.)
[1696] [1697] [1698]
kavel: 1698 verkocht € 340.00

M.C. Escher (1898-1972). Aarde, nieuwjaarswens 1953, oktober 1952

Hoogdruk prent gedrukt van twee clichéblokken in zwart en oranje, gemonogrammeerd in het blok, met boekdruk in grijs, bladmaat 17,2 x 15 cm. Bool/ Locher 382 (als houtsnede van twee blokken gedrukt in blauwgrijs en bruin). Dit is een nieuwe editie van de prent met andere kleuren•, ingeplakt in het tijdschrift Boekcier, Tweede Reeks, Nummer 3, veertiende jaargang, juli 1959.
Met: Boekcier. Mededeelingen van den Nederlandschen exlibris-kring. J. Schwenke en Ir. E. Strens in 3 Vols. 1932-40; 1946-54, 1955-63. Met enkele honderden deels tipped-in exlibris.

•Onder de prent de gedrukte uitleg: "Tekening M.C. Escher, Baarn 1952; onderwerp: aarde, nummer 1 van de reeks De vier elementen. Een oplage voor dit nummer, in nieuwe kleuren-combinatie, is ons door Ir. Eug. Strens ter beschikking gesteld."