veiling / Veiling 23, deel II. Atlassen, Strips, Aziatica, Subcultuur, Fine Arts / 1500-1544 Fine arts: grafiek, schilderijen & tekeningen 16de-19de eeuw
[1504] [1505] [1506] [1507] [1508]
kavel: 1506 verkocht € 130.00

Jan Saenredam (1565-1607). (Maria Magdalena)

Gravure naar Hendrick Goltzius (1558-1617), de eerste uit de serie beroemde vrouwen uit het Nieuwe Testament, 19 x 13,5 cm., gesigneerd in de plaat rechts boven, genummerd "I" in de linker benedenhoek en met gedicht in het Latijn naar Balthasar Schonaeus onder de afbeelding, met speld opgezet op drager (minimale roestplekjes).
Hollstein Dutch, 35, derde staat (van zes), met het adres van Johannes Janssonius onder het gedicht. Goede afdruk op papier met watermerk gekroonde Franse lelie en met goede, smalle marges rondom. Maria Magdalena, huilend, met in haar hand een kruik met balsemolie. Op de achtergrond zalft zij de voeten van Christus wanneer hij te gast is bij Simon de Farizeeër.