veiling / Veiling 23, deel II. Atlassen, Strips, Aziatica, Subcultuur, Fine Arts / 1500-1544 Fine arts: grafiek, schilderijen & tekeningen 16de-19de eeuw
[1500] [1501] [1502] [1503] [1504]
kavel: 1502 verkocht € 230.00

[Mexico. Bijzondere volkskunst] Serie van 7 schilderijen in plakkaatverf op ijzer,

22,5 x 17 t/m 22 x 27,5 cm., alle met onderschriften met data 10 augustus 1898 t/m 1923, het schilderij met de datum 1898 in een ander handschrift en een andere schilderstijl.
Geperforeerd om ze op te kunnen hangen. Keerzijdes wat roestig, één plaat beschadigd door roest aan de bovenzijde. Bijzonder setje volksschilderingen met interessante Mexicaanse scènes waarbij telkens een heilige verschijnt en waarop de plaatsen Puebla, Cholula, Santiaguito, Chihuahua, Veracruz en San Francisco del Rincon genoemd worden. Op één schildering wordt een tocht naar "los Estados Unides" weergegeven. (totaal 7)