veiling / Veiling 23, deel II. Atlassen, Strips, Aziatica, Subcultuur, Fine Arts / 1500-1544 Fine arts: grafiek, schilderijen & tekeningen 16de-19de eeuw
[1502] [1503] [1504] [1505] [1506]
kavel: 1504 verkocht € 70.00

Jan Huygen van Linschoten (1563-1611) (naar). "Arbre de Raijs ofte Wortelboom"

Gravure door Baptista van Doetecum (overleden 1611), 25 x 32 cm., gesigneerd in de plaat linksboven (Van Linschoten) en rechtsboven (Van Doetecum), uit een ons onbekende editie van Van Linschoten's Itinerario (eerste uitgave 1596).
Miniem gaatje, verder met gladgestreken middenvouw en andere vouwen. Goede afdruk met mooie marges. Zelden aangeboden losse prent uit Van Linschotens iconische boek. In de rechter benedenhoek is vlak naast de omtreklijn een gegraveerde Romeinse "I" zichtbaar, die wij niet aantroffen op andere online afgebeelde exemplaren.