veiling / Veiling 23, deel II. Atlassen, Strips, Aziatica, Subcultuur, Fine Arts / 1500-1544 Fine arts: grafiek, schilderijen & tekeningen 16de-19de eeuw
[1517] [1518] [1519] [1520] [1521]
kavel: 1519 verkocht € 400.00

Nicolaes de Bruyn (1571-1656). (De Passie van Christus)

Serie van 10 (van 12) gravures, 1618-1619, alle ca. 18 x 14 cm., gemonogrammeerd (de eerste tevens voluit gesigneerd) en gedateerd in de platen.
De prenten Christus in de Hof van Gethsemane en de Opstanding van Christus ontbreken (2de en 12de prent uit de reeks). Montagesporen verso (enkele aldaar wat dun/ licht beschadigd in marge). Mooie set met smalle marges. Hollstein 78 en 80-88 de derde of vierde (laatste) staat, met de paginanummers. Prachtige reeks gravures, geïnspireerd op Goltzius en Van Leyden, zelden in deze vrijwel complete staat aangeboden. (totaal 10)