[1554] [1555] [1556] [1557] [1558]
kavel: 1556 verkocht € 800.00

[Met brief van de auteur. Manet] Histoire d'Édouard Manet et de son oeuvre.

Par Théodore Duret, Avec un catalogue des peintures et des pastels. Parijs, gedrukt door Ch. Renaudie voor H. Floury, 1902, gedrukt in 600 exemplaren (550), (6),301,(6) p., met twee ORIGINELE ETSEN ("Le gamin au chien" en "Olympia") en 1 houtgravure ("gravure originale", Olympia) en vele platen en illustraties (enkele gekleurd), contemporain verguld en geribd half schaapsleer met vooromslag (beschadigd) en prospectus meegebonden, 4to.
Goed, onafgesneden exemplaar van de vroege standaard oeuvrecatalogus. Eén plaat los. Rug verkleurd en met schaafplekken. Met los ingelegde ORIGINELE BRIEF in pen, gesigneerd door Théodore Duret, gedateerd 9/7/1901, met betrekking tot het boek. Duret wendt zich in de brief tot een particuliere bezitter van een of twee werken van Manet, met de vraag of hij deze mag opnemen in zijn oeuvrecatalogus. Voor de originele etsen: Guerin 28 (met enkele marginale roestvlekjes) en 39.