2101-2120 Fotografie: persfotografie

[2101 - 2110] [2111 - 2120]
kavel: 2111
Paul Almasy (1906-2003)
-Ratten. Serie van 4 zilvergelatine foto's, elk ca. 23 x 30 cm., 1954. Gestempeld "Photo Almasy", uit archief Geïllustreerde Pers, rechtsboven achterzijde strookje met "inkoop Lynx" (Lynx Agence Photographique de la Presse, Paris) en 2 andere foto's van Almasy. -

verkocht € 80.00
kavel: 2112
Persfoto's treinrampen
-60 foto's van grotere en kleinere rampen uit de jaren '50, meest in Engeland. Enkele voorbeelden: Een ongeluk bij treintunnel "Black Harry", Manchester, 1953; ontsporing bij Kentish Town Road, London, 1962; 'Shunting Engine and tender crash into cottage at Brentford, Middlesex', 1952 en 'Beer-van Gets too near tram, Copenhagen, 1959. Vrijwel alle gestempeld. Uit archief Geïllustreerde Pers, stempels als "Acme Newspictures, Anpfoto en Reuters". Ook enkele foto's van scheepsrampen. -

verkocht € 160.00
kavel: 2113
Treinrampen Nederland en openbaar vervoer
-58 persfoto's, vrijwel alle aan achterzijde gestempeld met persbureaustempel, papiertje met toedracht van het onderwerp en bij enkele met de fotograaf. 31 foto's met onderwerp treinrampen in Nederland o.a. botsing tussen post-en goederentrein op de linker maasoever, Rotterdam, 2 juni 1961; Spoorwegongeluk bij Helmond, 8 augustus 1957; treinramp Harmelen, 12 januari 1962 en treinramp bij Woerden op 8 januari 1962. Foto's van o.a. Henk Nieuwenhuijs en Dick Coersen. -en 27 foto's mbt. het Openbaar vervoer. Hierbij foto's van treinstations, bussen, trams etc. -

verkocht € 100.00
kavel: 2114
[Vogels] Verzameling van ca. 150 persfoto's,
-diverse formaten, meeste met op de keerzijde opgeplakte beschrijvende strookjes of getypte tekst in diverse talen (vnl. Engels en Duits), en stempels van o.a. Hein Gorny, Associated Press, Neopress, Fox Photos, Hellas Press, Keystone, Nationaal en Foto Persbureau, gedateerd 1949-1962. -

verkocht € 110.00
kavel: 2115
[Speelgoed] Lot met 79 foto's van kinderen met speelgoed en speelgoed uit de jaren 50
-Meest van de hand van H.J. A. Nieuwenhuijs( 1913 - 2007), met stempel op achterzijde. Speelgoed; veel treinen, beren, poppen. Ook blikken speelgoed en Ado auto's. En volwassenen die zich lieten vangen met treintje of op een speelgoed tractor. -

verkocht € 170.00
kavel: 2116
[Dieren] Verzameling van ca. 275 persfoto's,
-diverse formaten, enkele met op keerzijde opgeplakte beschrijvende strookjes of getypte tekst in diverse talen (vnl. Engels), en stempels van o.a. Cis v.d. Heuvel, Bernhard Grzimek, Paul Propper, Harald Doering, Walt Disney Productions, AP, Nationaal Foto Persbureau, de Geïllustreerde Pers en Photo Dalmas, gedateerd 1948-1963.-

verkocht € 300.00
kavel: 2117
[Dieren] Verzameling van 70 persfoto's,
-diverse formaten, enkele met op keerzijde opgeplakte beschrijvende strookjes of getypte tekst in diverse talen (vnl. Engels en Nederlands), en stempels van o.a. Lynn Pelham, Bouwmeester & van Leeuwen, N.V. Polygoon, ANP foto, Associated Press Photo, gedateerd 1941-1963.-

verkocht € 100.00
kavel: 2118
[Muzikanten] Verzameling van 60 persfoto's,
-diverse formaten, enkele met op keerzijde opgeplakte beschrijvende strookjes of getypte tekst in diverse talen (vnl. Engels en Frans), en stempels van o.a. Paul Almasy (1906-2003), Henk Nieuwenhuijs (1913-2007) en Frits Gerritsen (1925-2011), gedateerd 1950-1958, w.o. een foto met actrice Elizabeth Taylor.-

verkocht € 110.00
kavel: 2119
[Ongelukken] Verzameling van ca. 75 persfoto's,
-diverse formaten, enkele met op versozijde beschrijvende strookjes/ getypte tekst (Engels en Nederlands), en fotografen-stempels van o.a. Robert Cohen, J. van Rhijn, Dick Coersen, Frits Gerritsen, Kees Jansen, ABC Press, ANP, Europress, United Press Photos, 1949-1969.-

verkocht € 160.00
kavel: 2120
[Israël] Lot van 41 persfoto's uit de jaren 50 m.b.t. Israël
-Alle aan achterzijjde gestempeld "State of Israel. Government Press Division", meest voorzien van titel/onderwerp van de foto. In diverse formaten tussen 11 x 18 cm. en 17,5 x 23 cm. -

verkocht € 80.00
[2101 - 2110] [2111 - 2120]