veiling / Veiling 23. Deel III. Fine Arts, Fotografie, Sport, Plaatjesalbums, Schaakboeken deel I / 2101-2120 Fotografie: persfotografie
[2101] [2102] [2103] [2104]
kavel: 2102 verkocht € 100.00

[Rusland] Lot van 25 persfoto's,

met in de hoofdrollen Andrei Gromyko (8x), Georgi Malenkov (9x, incl. 2 dubbele) en Stalin (8x), diverse formaten, vrijwel alle met beschrijvende strookjes en stempels op de keerzijde, stempels van Bouwmeester & Van Leeuwen, ANP, Associated Press, United Press, De Geïllustreerde Pers, Vrij Nederland etc., deels gedateerd 1953-1961.
Vrijwel alle foto's min of meer omgekruld, meerdere foto's met vouwen/ kleine scheurtjes. De foto's met betrekking tot Georgi Malenkov, voormalig premier van de Sovjet-Unie en minister van Energievoorziening, zijn genomen in april-maart 1956, bij een studiereis van een twaalfkoppige Sovjet-delegatie in Engeland, om aldaar elektrische installaties te inspecteren. De foto's met betrekking tot Andrei Gromyko, de Russische minister van Buitenlandse zaken, zijn gedateerd 1955-1962 en zijn genomen bij diverse internationale vredesbesprekingen en conferenties. De foto's van Stalin tonen hem o.a. bij een bezoek aan Potsdam, samen met Lenin en samen met Mao en portretten op diverse leeftijden en van zijn gebalsemde lichaam. (totaal 25)