veiling / Veiling 23. Deel III. Fine Arts, Fotografie, Sport, Plaatjesalbums, Schaakboeken deel I / 2101-2120 Fotografie: persfotografie
[2104] [2105] [2106] [2107] [2108]
kavel: 2106 verkocht € 100.00

[Landmacht] Verzameling van bijna 60 persfoto's,

diverse formaten, grotendeels met op de keerzijdes opgeplakte beschrijvende strookjes of getypte tekst in verschillende talen (voornamelijk Engels, enkele met handgeschreven Nederlandse tekst), en stempels van o.a. Deutsche Presse Agentur, Kosmos Press, Black Star, Paul Popper, Peter Hunter, Keystone, Bouwmeester & Van Leeuwen, Frits Gerritsen, Sunday Pictorial, De Geïllustreerde Pers N.V. Archief, United Press, Associated Press en ANP, gedateerd 1939 tot 1960 (voornamelijk jaren 50).
Alle enigszins kromgetrokken, verder in goede staat. Verzameling persfoto's van militaire voertuigen, wapentuig en bommen, o.a. foto's van een pistool in de vorm van een pen, "First atomic cannon in France", United States 20 mm. "atomic cannon", "British latest weapon - the Sterling Sub-Machine Gun", "Anti-communist rockets" (Duitse verzetsgroepen in Berlijn, 1950), een 13-jarige jongen bij een "Soviet Pattern 7.62 mm Maxim machine gun", "Portable Mark V flame thrower" en series van oefeningen met tanks en landingsvaartuigen. (totaal bijna 60)