veiling / Veiling 24, deel II. Topografie, Atlassen, Strips, Aziatica, Fine arts incl. Art nouveau-collectie Jaap van Dam / 1469-1505 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16e-19e eeuw deel I
[1501] [1502] [1503] [1504] [1505]
kavel: 1503 verkocht € 120.00

Lot van 10 diverse items: (1) Sieuwert van der Meulen (1663-1730). Twee etsen:

(1) "West-Indise vogels,door de Hollanders Iuffertjes genaamt". (2) "Verschyde soo Oost-Indische als West-Indise en Hollandse vogelen, meest naa 't leeven geteekent, en int' koper gebracht door Petrus Schenk". Twee etsen, elk ca. 17 x 19 cm, beide gesigneerd in de plaat (de tweede gedateerd 1707), uitgegeven door Pieter Schenk te Amsterdam, met gegraveerde titel in Nederlands en Latijn onder de afbeelding.
Enkele scheurtjes en vlekjes, maar mooie, contemporaine afdrukken; afkomstig uit een serie van 16 vogelprenten; (3) "'t Dorp Overschie meerendeels onder de Poortery en Iurisdictie van Delft geleegen (...)". Gegraveerde vogelvluchtplattegrond, 8 x 26,5 cm, uitgegeven door P. Smith, ca. 1680 (minimale defectjes; zeldzaam plattegrondje). En met nog 7 diverse andere, o.a. naar Rembrandt en Lievens. (totaal 10)