veiling / Veiling 24, deel II. Topografie, Atlassen, Strips, Aziatica, Fine arts incl. Art nouveau-collectie Jaap van Dam / 1469-1505 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16e-19e eeuw deel I
[1503] [1504] [1505]
kavel: 1505 verkocht € 190.00

Lot van ca. 45 stuks diverse oude grafiek, w.o.: (1-4) (Dwergen)

Set van 4 gravures uit Het Groote Tafereel der Dwaasdheid (1720), genummerd 1-4, alle 16 x 10 cm, samen gemonteerd met bovenmarges op 1 drager (enigszins kort afgesneden).
Bevat: (1) "Bombario Actionist en de Geest van Esopus"; (2) "Actieuse Nacht-Wind-Zanger met zyn Tover Slons" (toverlantaarn); (3) "Natuur Actie-Doctor of klap-achtig Bobbel-Meester"; (4) "Directrice der Vervalle Actie-Regimenten; en byzonderlyk van Natuurlyke Lawe Actien"; (5-7) John Boydell (1719-1804). Set van 3 geëtste gezichten, 12 x 26 en 15 x 25 cm (2x), 2x gesigneerd "J. Boydell delin. et sculp." en genummerd 2/ 3 in de plaat, met bovenmarges opgezet op dragers met de nummers 8, 10 en 12 in potlood. En met nog ca. 40 zeer diverse andere, w.o. een prachtig gegraveerd portret van Doctor Fransois Maelson door Johannes Wierix (1592) (FMP 3364, Hollstein 2110, vermoedelijk eerste staat), een handgekleurd karikaturaal portretje van Napoleon opgebouwd uit diverse figuren, een geëtst landschap met signatuur "D. Langendijk Fec." in potlood, en een geëtst landschap door F.A. Milat. (totaal ca. 45)